Siz değerli müşterilerimize hizmet vermek üzere kurulmuş olan firmamız dürüst kaliteli ve uygun fiyat politikasını her daim prensip edinmiş ve yaptığı işlerin arkasında durmaktadır.

ASPİRATÖR FANLAR

Home Hizmetlerimiz ASPİRATÖR FANLAR

ASPİRATÖR FANLAR

Bu fanların kapasiteleri hücreli fanlara göre daha düşük olmakla beraber boyutları itibariyle kompakt bir yapıda olması, havalandırma cihazına ait alan ihtiyacının yeterli olmadığı yerlerde çözüme yönelik alternatif oluşturmaktadır.

Sanayi Tipi Aspiratör Fan Nedir?

Aspiratör Nedir ? Havalandırma sistemlerinde mekanik etkiyi yaratmada kullanılan emici bir mekanizmadır. Bu sistem parçası, gaz akışkanın emilmesinde ve dışarıya tahliye edilmesinde görev alır. Hava katmanlarına dâhil olan tüm toz, partikül, atık gaz, koku ve yabancı maddelerin absorbe edilmesi için aspiratör kullanımı gerekli olmaktadır. Bu cihazın diğer bir adı da ‘fan’ olarak bilinmektedir. Çekilen gazın seyreltilmesi ya da sıkıştırılması için özel bir aktivasyon sağlar. Pek çok eletronik sistemde aspiratör kullanımı dikkat çekmektedir. Vakumlu sistemlerin hemen hepsinde bir fanlama programı bulunmaktadır. Havalandırma sistemleri de, ortamlardaki kirli havanın tahliyesi ve temiz hava aktarımı sağlarken fan düzeneklerine ihtiyaç duyarlar. Geniş ve alternatif bir kullanım alanı bulunan aspiratörler, çekiş gücü gibi teknik detaylarda farklı üretimler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sanayi tipi Aspiratör nedir?

Aspiratör nedir? Özellikleri nelerdir? Kapalı mahallerde solunan havanın iyileştirilmesi ve sağlık standartlarının sağlanması, havalandırma sistemleriyle mümkün olmaktadır. Çeşitli havalandırma yöntemleri içinde en sık kullanılanı mekanik sistemlerdir. Bu sistemlerde çeşitli organizmalar, hava alışverişinde görev alırlar. Aspiratörler de, havanın emilmesinden sorumlu sistem organlarıdır. Kullanılacak alanın kriterlerine göre aspiratörlerin özellikleri de değişkenlik gösterir.

Aspiratör Fiyatları nedir?

Bir mekânda, yüksek performanslı ve verimli havalandırma periyotları için aspiratörlerde (fan) bulunması gereken özellikler şu şekildedir: • Motor hız ayarı ortama göre ayarlanabilmelidir. Sistemin emiş gücü, ortamın hacmi ve hava katmanlarına etkisi ile paralel bir güce sahip olmalıdır. • Aspiratörler, fan kanatlarının bir motor gücü ile dönmesi esasına dayanmaktadır. Bu süreçte aşırı ses yayan sistemler konfor düzeyini düşürür. Bu cihazların düşük desibelde faaliyet göstermesi oldukça önemlidir. • Kirli havanın emilimi sırasında, kanatlarda ve motor üzerinde atık birikimi meydana gelebilir. Bu cihazın kolay ve pratik bir bakım opsiyonuna sahip olması, devamlılık açısından ehemmiyet taşır. • Pek çok zararlı gaz ve kimyevî maddenin geçişi sırasında hasar görmemesi bakımından dayanıklı malzeme ile üretilmiş olmalıdır.

Aspiratör nedir ? Aspiratör Çalışma Prensibi

Aspiratör nedir? Aspiratör çalışma prensibi; çeşitli hızlarda çalışmak üzere tasarlanan bu sistemler, emiş gücü ile paralel bir faaliyet esasına dayanmaktadır. Motor kutup sayıları, sistemin devir frekans hızını da belirlemektedir. Kapalı mekânlardaki kirli havanın çekilmesi mantığına dayalı bu mekanizmalar, çalışma düzenine göre 2 farklı türde karşımıza çıkmaktadır: 1. Havayı emen ve bir baca kurgusuna yollayan aspiratörler 2. Havayı karbon filtrelerle temizleyip ortama yayan aspiratörler Aspiratörler, kullanıldıkları sisteme ve faaliyet sergileyecekleri mekâna göre çeşitlere ayrılmıştır. Buna göre sıklıkla kullanılan aspiratör çeşitleri aşağıdaki gibidir:

• Endüstriyel Fan
• Aksiyel Fan
• Kare Tipi Fan
• Ankastre Fan
• Davlumbaz Fan
• Hücreli Fan
• Kanal Tipi Fan
• Çatı Tipi Fan

fiyat teklifi almak için bizi arayın

0216 312 22 79

Herhangi bir sorunuz mu var?
Bizi Hemen Arayın!

0216 312 22 79

info@simatekhavalandirma.com